از زمانی که اینستاگرام شروع به مرتب‌سازی پست‌ها در فید کاربران با یک الگوریتم کرد، بسیاری از بازاریابان متوجه کاهش دسترسی یا ریچ و تعامل ارگانیک آنها شده‌اند.

اما لازم نیست این مورد برای شما هم اتفاق بیفتد.

در واقع، اکنون می‌توانید تعداد بیشتری از فالوورهای خود را بدون الگوریتم جدید اینستاگرام به دست آورید!

در این پست، 10 روش ساده را به اشتراک می گذاریم که می توانید از آنها برای افزایش دسترسی ارگانیک خود در اینستاگرام امروز استفاده کنید.

10 راه برای افزایش ریچ اینستاگرام

بنابراین چگونه می توانید دسترسی ارگانیک خود را در اینستاگرام افزایش دهید؟ در اینجا 10 راه قدرتمند برای انجام این کار آورده شده است:

 1. زمان های ارسال بهینه خود را پیدا کنید
 2. با ویدیوها آزمایش کنید
 3. مسابقات را برگزار کنید یا برای تشویق مشارکت سوال بپرسید
 4. محتوای تولید شده توسط کاربر را مدیریت کنید
 5. استوری اینستاگرام بگویید
 6. به لایو اینستاگرام بروید
 7. از تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید
 8. کمتر پست کنید
 9. به طور خاص برای اینستاگرام ایجاد کنید
 10. کاربر بزرگ اینستاگرام باشید

1. زمان های ارسال بهینه خود را پیدا کنید

حتی اگر اینستاگرام اکنون از یک جدول زمانی الگوریتمی استفاده می‌کند، زمان‌های بهینه ارسال پست همچنان مرتبط هستند، زیرا Sue B. Zimmerman پیشنهاد می‌کند زمانی که اکثر مخاطبان شما آنلاین هستند پست کنید:

ممکن است درک طولانی مدت از فعالیت فالوورهای خود زمان بر باشد، اما مهم است که مطمئن شوید زمانی که اکثر مخاطبان شما آنلاین هستند، پست می گذارید.
برای اشتراک گذاری کلیک کنید
اگر از پروفایل تجاری اینستاگرام استفاده می‌کنید، می‌توانید Insights اینستاگرام خود را بررسی کنید تا ببینید چه زمانی فالوورهای شما در روز هفته و زمان روز بیشتر فعال هستند.

بینش اینستاگرام – دنبال کنندگان

هنگامی که زمان های پست گذاری ایده آل خود را مشخص کردید، همچنین می توانید پست های اینستاگرام را از قبل برنامه ریزی کنید تا اطمینان حاصل کنید که محتوای با کیفیت بالا را به طور مداوم ارسال می کنید.

2. با ویدیوها آزمایش کنید

چندین مطالعه نشان داده‌اند که عکس‌ها نسبت به ویدیوها در اینستاگرام تمایل بیشتری به جذب کلی (یعنی لایک‌ها و نظرات) دارند. در نگاه اول، ممکن است به نظر برسد که عکس‌ها برای تعامل بهتر از ویدیوها هستند – و می‌تواند اینطور باشد!

با بررسی دقیق تر، ممکن است نتیجه متفاوتی بگیریم. News Whip اکانت اینستاگرام 31 ناشر خبر را مطالعه کرد و به کشف جالبی دست یافت. در حالی که عکس‌ها، به‌طور متوسط، لایک‌های بیشتری نسبت به ویدیوها دریافت می‌کنند (و در کل مشارکت بیشتری دارند)، ویدیوها نظرات بیشتری نسبت به عکس‌ها ایجاد می‌کنند. در واقع، ویدیوها، به طور متوسط، بیش از دو برابر تعداد کامنت‌ها نسبت به عکس‌ها دریافت می‌کنند!

مطالعه تعامل در اینستاگرام
مشخص نیست که الگوریتم اینستاگرام لایک ها و کامنت ها را یکسان ارزیابی می کند یا یکی بیشتر از دیگری. اما از آنجایی که کامنت دادن به تلاش بیشتر کاربر نسبت به لایک کردن نیاز دارد، این امکان وجود دارد که این الگوریتم برای نظرات بیشتر از لایک ها ارزش گذاری کند و پست هایی را که نظرات بیشتری دارند بالاتر از پست هایی با لایک های بیشتر رتبه بندی کند.

سال گذشته، اینستاگرام متوجه شد که زمان تماشای ویدیو در اینستاگرام در یک دوره شش ماهه بیش از 40 درصد افزایش یافته است. با این نرخ رشد، آزمایش با ویدیوها برای افزایش تعامل و دسترسی ارگانیک شما در اینستاگرام می تواند عالی باشد.

برای آسان‌تر کردن کارها، اکنون می‌توانید با استفاده از Buffer، ویدیوها را در پروفایل‌های تجاری اینستاگرام خود برنامه‌ریزی کنید.

3. مسابقات را برگزار کنید یا برای تشویق مشارکت سوال بپرسید

سوال پرسیدن یا فراخوانی برای اقدام یکی از راه های سرگرم کننده برای تشویق فالوورهای شما به تعامل با پست های اینستاگرام شماست. ما متوجه شدیم که میزبانی یک مسابقه هدایایی یک راه موثر برای جذب فالوورهای ما است.

برخی از فراخوان‌هایی که ما امتحان کرده‌ایم عبارتند از:

 • برای برنده شدن با اشتراک گذاری ترکیبی از شکلک های مورد علاقه خود در نظرات زیر وارد شوید؟
 • برای ورود، کافی است دوستی را در زیر تگ کنید که به عنوان بازاریاب مورد علاقه خود به او رای می دهید و هر دوی شما برنده خواهید شد!
 • برای وارد کردن دوستی را که می‌دانید در شبکه‌های اجتماعی در حال تکان دادن است را تگ کنید!
 • چه چیزی در لیست مطالعه شما در این هفته وجود دارد؟
 • پیشنهادات کتاب خود را در زیر ارسال کنید تا فرصتی برای برنده شدن یک کتاب رایگان انتخابی داشته باشید!

در حالی که مسابقات هدایایی معمولاً نظرات بیشتری نسبت به پست‌های معمولی ایجاد می‌کنند، ما سعی می‌کنیم چند ماه بین هر مسابقه فرصت دهیم تا همه چیز سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز باشد.

کاری که ما اغلب انجام می دهیم، پرسیدن سوال در پست های اینستاگرام است. بسیاری از پست های ما که بیشترین نظر را داده اند (به استثنای پست های مسابقه) پست هایی با سوالی مانند این، این و این هستند.

4. محتوای تولید شده توسط کاربر را مدیریت کنید

برایان پیترز، استراتژیست بازاریابی دیجیتال ما، تعداد فالوورهای حساب اینستاگرام ما را حدود 500٪ (4250 تا 21000) در کمتر از شش ماه افزایش داد. میخواهید بدانید راز آن چیست؟ محتوای ایجاد شده توسط کاربر.

مدیریت محتوای تولید شده توسط کاربر می تواند آن کاربران را تشویق کند تا با آن محتوا درگیر شوند و به اشتراک بگذارند. از آنجایی که الگوریتم اینستاگرام هنگام رتبه بندی محتوا در فید آنها، روابط کاربران را در نظر می گیرد، ایجاد روابط با کاربران شما از طریق اینستاگرام نیز ممکن است به رتبه بالاتر محتوای شما در فید آنها کمک کند.

جدای از دسترسی ارگانیک، Crowdtap دریافت که محتوای تولید شده توسط کاربر 35 درصد به یاد ماندنی تر و 50 درصد بیشتر از رسانه های سنتی و سایر محتوای غیر تولید شده توسط کاربر قابل اعتمادتر است. این موضوع محتوای تولید شده توسط کاربر را به یک استراتژی ارزشمند تبدیل می کند.

اینفوگرافیک محتوای تولید شده توسط کاربر
اگر می‌خواهید محتوای تولید شده توسط کاربر را در پروفایل اینستاگرام خود مجدداً ارسال کنید، مایلیم برنامه‌های موبایل Buffer برای Android یا Buffer برای iOS را امتحان کنید، که می‌تواند به سرعت بخشیدن به فرآیند کمک کند.

5. استوری اینستاگرام بگویید

در گزارش وضعیت رسانه های اجتماعی ما در سال 2016، متوجه شدیم که در حالی که 63 درصد از بازاریابان مورد بررسی از اینستاگرام استفاده می کنند، تنها 16 درصد استوری اینستاگرام ایجاد کرده اند. یک فرصت عالی برای برجسته شدن قبل از شلوغی وجود دارد!

استوری های اینستاگرام در برنامه اینستاگرام – بالای فید – جایگاه برجسته ای دارد. این به شما این امکان را می دهد که در بالای فید دنبال کنندگان خود بمانید و توجه آنها را بیشتر جلب کنید. اگر فالوورهای شما به طور منظم استوری های شما را مشاهده کنند، احتمالاً می تواند حتی به رتبه بندی پست های اینستاگرام شما در فیدهایشان کمک کند.

استوری اینستاگرام در فید

شایان ذکر است که داستان ها نیز توسط یک الگوریتم رتبه بندی می شوند. احتمالا یکی بسیار شبیه به الگوریتم خوراک. وقت خود را صرف ساختن داستان های عالی کنید تا به آنها کمک کنید رتبه بهتری کسب کنند.

6. لایو در اینستاگرام بروید

یک «ترفند» مشابه، پخش زنده در اینستاگرام است. وقتی از ویدیوی زنده استفاده می‌کنید، دقیقاً در جلوی فید Stories ظاهر می‌شوید، با این فرض که هیچ کس دیگری در همان زمان زنده نباشد. لوگوی “LIVE” همچنین عکس پروفایل شما را در اپلیکیشن اینستاگرام برجسته تر می کند.

لایو اینستاگرام
Social Media Examiner دریافت که هرچه بیشتر در فیس بوک به صورت زنده پخش می شود، محتوای غیر زنده آنها بیشتر در معرض دید قرار می گیرد. مایکل استلزنر گفت که یکی از دلایل ممکن است این باشد که برند آنها بیشتر در معرض دید طرفدارانشان است، بنابراین طرفداران ممکن است به صفحه آنها بروند تا محتوای آنها را بیشتر ببینند – حتی اگر طرفداران ویدیوی زنده را تماشا نکنند.

این اثر می تواند در اینستاگرام نیز اجرا شود. دیدن لوگوی خود در بالای فید آنها ممکن است فالوورهای شما را تشویق کند تا پروفایل اینستاگرام شما را بررسی کنند.

از گزارش وضعیت رسانه های اجتماعی ما در سال 2016، به این نتیجه رسیدیم که ویدیوی زنده یا لایو هنوز به استقبال گسترده ای نرسیده است، زیرا تنها 27 درصد از بازاریابان مورد بررسی، محتوای ویدیویی زنده ایجاد کرده اند. اگرچه این درصد ممکن است امروز بیشتر باشد، من معتقدم ویدیوهای زنده هنوز جریان اصلی نیستند. بنابراین این یک راه عالی دیگر برای متمایز شدن و ارائه محتوای عالی است!

7. از تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید

این ممکن است کمی غیر شهودی به نظر برسد، اما تبلیغات اینستاگرام می تواند راهی موثر برای افزایش دسترسی ارگانیک شما باشد.

اگر پروفایل تجاری اینستاگرام دارید، می توانید پست های موجود خود را از داخل اپلیکیشن اینستاگرام تبلیغ کنید. (

تبلیغات اینستاگرام – پست موجود را تبلیغ کنید
بنابراین کدام پست را باید تبلیغ کنید؟

در اینجا یک راه سریع برای انتخاب یک پست خوب برای تبلیغ وجود دارد:

 1. در اپلیکیشن موبایل به Insights اینستاگرام خود بروید (بر روی تب پروفایل و سپس نماد نمودار میله ای ضربه بزنید).
 2. در بخش «پست‌های برتر» روی «See More» ضربه بزنید.
 3. روی «Impressions» در بالا ضربه بزنید (یک پنجره بازشو باید اعمال شود تا بتوانید فیلترهای آمار خود را تنظیم کنید).
 4. برای اولین فیلتر، می‌توانید «همه»، «عکس‌ها» یا «ویدیوها» را با توجه به اولویت خود انتخاب کنید.
 5. برای فیلتر دوم، “Engagement” را انتخاب کنید.
 6. برای فیلتر سوم، “7 روز” را انتخاب کنید.
 7. شما پست های برتر خود را بر اساس تعامل در هفت روز گذشته خواهید دید. از آنجا می توانید پستی را برای تبلیغ انتخاب کنید.
 8. انتخاب یک پست برتر از Instagram Insights
 9. از آنجایی که این پست‌ها بیشترین تعامل را از طرف فالوورهای شما دریافت کرده‌اند، احتمالاً با افرادی که به آنها تبلیغ می‌کنید نیز طنین‌انداز می‌شوند (با فرض اینکه افرادی مانند فالوورهای خود را هدف قرار داده‌اید).

 

8. کمتر پست کنید!

مایکل استلزنر هنگام توضیح الگوریتم‌های رسانه‌های اجتماعی، بازاریابان را تشویق کرد تا در استراتژی پست شما تجدید نظر کنند.

Rethink کلمه کلیدی اینجاست. در استراتژی پست خود در رسانه های اجتماعی تجدید نظر کنید – کمتر در واقع بیشتر است!

Sue B. Zimmerman نیز توصیه مشابهی را برای بازاریابانی که می خواهند بر الگوریتم اینستاگرام غلبه کنند ارائه کرد.

اگر واقعاً می خواهید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید، بهتر است به جای 20 تصویر متوسط، یک عکس شگفت انگیز را به اشتراک بگذارید. بنابراین دفعه بعد، قبل از اینکه پست را بزنید، لحظه ای وقت بگذارید و در نظر بگیرید که چگونه این محتوا به برند شما کمک می کند، و آیا به طور موثر تعامل فالوورهای شما را تشویق می کند.

من معتقدم این در مورد تخصیص منابع و زمان شماست. به جای انتشار 20 پست در هفته، از منابع و زمان مشابه فقط برای یک یا دو پست استفاده کنید و آنها را عالی کنید.

محتوای با کیفیتی که به دنبال کنندگان شما مرتبط است، شانس بیشتری برای دریافت پاسخ مثبت دارد

از طرفداران شما. به نوبه خود، این می تواند به پست های شما کمک کند تا در فید دنبال کنندگان شما رتبه بالاتری داشته باشند.

9. به طور خاص برای اینستاگرام ایجاد کنید

یکی از راه‌های ایجاد محتوای با کیفیت، ایجاد محتوای خاص و یونیک برای اینستاگرام است. اینستاگرام به عنوان یک پلتفرم بسیار بصری، تمرکز بیشتری روی عکس یا ویدیو دارد تا متن. بنابراین، پستی که در اینستاگرام به خوبی انجام می شود احتمالاً با پستی که در توییتر یا فیس بوک به خوبی انجام می شود متفاوت است.

برای تیم های کوچکتر رسانه های اجتماعی یا مدیر رسانه های اجتماعی انفرادی، ایجاد محتوای منحصر به فرد برای هر پلتفرم می تواند چالش برانگیز باشد. ارسال متقابل و ارسال مجدد محتوا از سایر پلتفرم ها نیز می تواند عالی باشد. اگر این کار را انجام می‌دهید، بهتر است برای هر پلتفرم رسانه‌های اجتماعی زیرنویس خاصی ایجاد کنید، زیرا دنبال‌کنندگان شما احتمالاً شما را به دلایل متفاوتی برای هر یک از پلتفرم‌ها دنبال می‌کنند.

اکنون با پست‌های سفارشی، می‌توانید برای هر شبکه اجتماعی زیرنویس‌های سفارشی بنویسید. ما امیدواریم که این ویژگی شما را تشویق کند که در پست‌های رسانه‌های اجتماعی خود (حتی) خلاق‌تر باشید و به شما در ایجاد تعامل بیشتر کمک کند.

10. کاربر بزرگ اینستاگرام باشید

این نکته آخر ممکن است کمی مبهم باشد اما به خوبی بسیاری از نکات بالا را در بر می گیرد.

الگوریتم‌های رسانه‌های اجتماعی برای تشویق رفتارهای واقعی و مثبت در پلتفرم‌ها مانند اشتراک‌گذاری، نشان دادن قدردانی، پاسخ‌های سریع و موارد دیگر ساخته شده‌اند. اغلب، آنها همچنین سعی می کنند از سوء استفاده یا هک جلوگیری کنند.

احساس اصلی من در اینجا این است که یک کاربر عالی اینستاگرام بودن به شما کمک می کند تا در طول زمان دسترسی ارگانیک خود را افزایش دهید. که شامل:

ارسال محتوای با کیفیت که به دنبال کنندگان شما مرتبط است (خواه آموزنده، الهام بخش یا سرگرم کننده)
پاسخ سریع به سوالات پست های شما
تشکر از مردم برای نظر دادن در مورد پست های شما
کاوش در نمایه های دیگران، درگیر شدن با پست های آنها و ایجاد رابطه با آنها

هدف اصلی اینستاگرام (و اکثر پلتفرم های رسانه های اجتماعی) این است که کاربران را خوشحال کند و به آنها اجازه دهد از این تجربه لذت ببرند. به‌عنوان برندهایی در اینستاگرام (و رسانه‌های اجتماعی)، من فکر می‌کنم که می‌توانیم کارهای زیادی برای ایجاد تجربیات عالی برای فالوورهایمان انجام دهیم – که به نوبه خود به نفع خودمان خواهد بود.